Jack Peters Scholastic Chess Challenge

Held at Taylor Allderdice High School on 10/21/00, this tournament had a total of 212 entrants and 20 teams.

Here are the results:


Teams

#ScoreCodeSchoolDistrictPrize
116ALLDEAllderdice High SchoolPittsburgh School District1st Place Team Trophy
214WINCHWinchester Thurston School 2nd Place Team Trophy
313NHOMENorth Pittsburgh Home Lower School 3rd Place Team Trophy
413HOMEEHome Elementary School 4th Place Team Trophy
511FALKFalk School 5th Place Team Ribbon
611MINADMinadeo Elementary SchoolPittsburgh School District
710SHAJRShady Side Academy Junior School
89BANKSBanksville Elementary SchoolPittsburgh School District
99EHILLEast Hills Elementary SchoolPittsburgh School District
108NPHSUNorth Pittsburgh Home Upper School
118EDGEPEdgewood Primary SchoolWoodland Hills School District
127JAPANPittsburgh Japanese SchoolFox Chapel Area School District
137HOMEWHomewood Montessori SchoolPittsburgh School District
147MRGNAMorgantown Learning Academy
157COMDSCommunity Day School
166STMCUSt Marys Catholic Upper School
176FRICKFrick International AcademyPittsburgh School District
185STERRSterrett Classical AcademyPittsburgh School District
194STLOUSt Louise De Marillac School
204CAMPUCarlow Campus School

Grades 6 to 12 Premier

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Milisits, Ryan RALLDE91894W2W4W8W541st Place Trophy
2Opaska, Michael PKEYHS91302L1W9W6W332nd Place Trophy
3Schiff, Aaron JALLDE101408W7W5W4L233rd Place Trophy
4Cheung, JackFRREG81377W6L1L3W724th Place Trophy
5Jampole, Ezra ASHAMD71344W10L3W9L125th Place Trophy
6Gursoz, AyseALLDE91081L4W7L2W826th Place Ribbon
7Anderson, JoeySTERR61063L3L6W10L411st Place (Sixth Grade) Ribbon
8Simizu, Akira MJAPAN101461L9W10L1L611st Place (Tenth Grade) Ribbon
9Mezherytski, KeshaGATJR81113W8L2L5L1011st Place (Eighth Grade) Ribbon
10Roberman, MichaelALLDE111070L5L8L7W911st Place (Eleventh Grade) Ribbon

Grades 6 to 12 Advanced

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Guerrieri, LuisPLUMH9 956W12W11W10W341st Place Trophy
2Lederman, MathewGATJR7 993W4W6L3W732nd Place Trophy
3Orbison, Charles VFRSHS10UnrB-W8W2L133rd Place Trophy
4Scheller, Robert TSHLSH10 948L2W9W11W634th Place Trophy
5Krut, AndrewFRAMC71016D10L7W13W1125th Place Trophy
6Levinson, HowardFRICK6 939W7L2W8L426th Place Ribbon
7Carulli, Matthew DBJRSR8 956L6W5W12L226th Place Ribbon
8Herzing, Nathan FSTMCU6 961W9L3L6W1026th Place Ribbon
9Prokopik, GeorgeAEOBL8 946L8L4B-W1226th Place Ribbon
10Dorohovich, John M JrHOMEP7 949D5W13L1L811st Place (Seventh Grade) Ribbon
11Simizu, Osamu FJAPAN81038W13L1L4L511st Place (Eighth Grade) Ribbon
12March-Steinman, MaxFRICK6 907L1B-L7L911st Place (Sixth Grade) Ribbon
13Bowes, ConorSTLOU7 953L11L10L5B-1

Grades 6 to 12 Intermediate

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Novogradac, Michael AALLDE9 862W13W12W11W341st Place Trophy
2Kaslewicz, AndrewKEYHS9 791W8W6L4W1032nd Place Trophy
3Greb, Peter JSTEDM7 848W24W10W5L133rd Place Trophy
4Muenzer, DavidFALK8 815W19D9W2D834th Place Trophy
5White, Ryan TWINCH6 878W21W14L3W1635th Place Trophy
6Lackner, JordanPIRHM8 703B-L2W13W1136th Place Ribbon
7Mc Allister, BartSACRE6 827L10W19W12W1436th Place Ribbon
8Losh, JonathanISHAM6 899L2W22W9D421st Place (Sixth Grade) Ribbon
9Green, Kevin RALLDE9 751W22D4L8W1821st Place (Ninth Grade) Ribbon
10Mc Colloch, David OFALK8 764W7L3W21L221st Place (Eighth Grade) Ribbon
11Waruszewski, Bob CNPHSU6 792W17W15L1L62
12Emerson, David NDORSE6 761W20L1L7W212
13Ryabin, Michael ISTERR7 782L1W20L6W1921st Place (Seventh Grade) Ribbon
14Mc Cord, Alec KMTLJR7 784W23L5W17L721st Place (Seventh Grade) Ribbon
15Devlin, Patrick JSTGAB6 733W18L11L16W202
16Buuch, BulganSHAMD8 785H-H-W15L521st Place (Eighth Grade) Ribbon
17Nissel, KevinSTMCU6 733L11B-L14W232
18Coulson, JulesHOMEW6 808L15D23W24L91
19Carey, RyanSTLOU6 750L4L7W23L131
20Armstrong, Andrew PSTLOU7 825L12L13W22L151
21Webster, Liana RSTERR7 828L5W24L10L1211st Place (Girl) Ribbon
22Fritz, MatthewSTMCU6 819L9L8L20W241
23Belenky, MatthewFALK6 875L14D18L19L17
24Mark, Nicholas DFRICK6 782L3L21L18L220
25Franco, Tony DAEOBL8 768U-U-U-U-0

Grades 6 to 12 Beginner

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Vega-Fuentes, SebastianALLDE11UnrW20W15W5W741st Place Trophy
2Vega-Fuentes, GonzaloALLDE9UnrW18W31W4W1142nd Place Trophy
3Fishman, ElliotHOMEW6 654W14L4W6W1233rd Place Trophy
4Wombacker, Ryan SCJHSE9UnrW29W3L2W1534th Place Trophy
5Permiginai, TedFALK7UnrW28W9L1W2635th Place Trophy
6Leidwinger, Nathan MSMAMS6 437W8W13L3W2136th Place Ribbon
7Lamoureaux, Daniel PLINTN8 662W33W16W10L136th Place Ribbon
8Ellis, AllenNPHSU6 683L6W27W23W1636th Place Ribbon
9Bugay, JeremyWMAMS7 252W32L5W27W1736th Place Ribbon
10Swed, David PMTLJR7UnrW37W19L7W1831st Place (Unrated) Trophy
11Giesin, JohnHOMEP7 546W24W17D12L221st Place (Seventh Grade) Ribbon
12Kyle, Juan GNPHSU6UnrW22W23D11L322nd Place (Unrated) Trophy
13Wilson, Greg SFALK6UnrB-L6W19D1421st Place (Sixth Grade) Ribbon
14Sasaki, SoichiJAPAN7 341L3W29W30D1321st Place (Seventh Grade) Ribbon
15Altschuler, ArielDORSE6 619W21L1W31L42
16Bechor, ElanMTLJR7UnrW26L7W32L823rd Place (Unrated) Ribbon
17Haupt, Joshua DASSUM6UnrW30L11W20L923rd Place (Unrated) Ribbon
18Delaney, Ryan JAEOBL8 538L2W34W35L1021st Place (Eighth Grade) Ribbon
19George, ClementCCATH10 593W25L10L13W3421st Place (Tenth Grade) Ribbon
20Reiser, Meghan MBRCAT6 642L1W33L17W3121st Place (Girl) Ribbon
21Schreiber, Avi JALLDE12UnrL15W37W22L621st Place (Twelfth Grade) Ribbon
22Lyons, Jacob MHOMEW6 572L12W24L21W352
23Bush, JasonFRICK7 537W34L12L8W292
24Gilbreath, Dustin RMTVEW6UnrL11L22W33W3023rd Place (Unrated) Ribbon
25Kline, JoeySHLMS6UnrL19L30W37W3223rd Place (Unrated) Ribbon
26Coppella, Bradley SSTMCU6 649L16D28W36L51
27Halpern, MichaelALLDE9 602D36L8L9W3711st Place (Ninth Grade) Ribbon
28Heller, John 9 536L5D26L29W3611st Place (Ninth Grade) Ribbon
29Caine, David JDORSE6 625L4L14W28L231
30Wales, Axel AFRICK6 600L17W25L14L241
31Carmassi, Anthony JSTLOU7 489W35L2L15L201
32Waseleski, MichaelQVJHS8 651L9W36L16L251
33Fleming, Matthew JNPHSU6 356L7L20L24B-1
34Okada, ShinjiJAPAN7UnrL23L18B-L191
35Lazoff, SamSTERR6UnrL31B-L18L221
36Turpin, Rita MSTERR7UnrD27L32L26L28
37Westerman, NaomiHOMEP7 611L10L21L25L270

Grades K to 5 Premier

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Heimann, Mark ANHOME21008B-W2W3W541st Place Trophy
2Trisal, RaulALPHA51111W16L1W8W632nd Place Trophy
3Joseph, Bryan GMTVEW51034W11W15L1W933rd Place Trophy
4Heimann, Alexander CNHOME2 911L9W11W14W1034th Place Trophy
5Petesch, Gabriel NEDGEP31091W14D6W10L125th Place Trophy
6Silver, Adam DSHAJR3 947W13D5W7L226th Place Ribbon
7Khan, Neiladri KMCCLL3 954D8W17L6W1226th Place Ribbon
8Unal, Deniz BHERIT5 866D7W16L2W1426th Place Ribbon
9Barbara, MatthewHARTE51062W4L10W15L321st Place (Fifth Grade) Ribbon
10Zinn, Andrew MOHARA4 947W12W9L5L421st Place (Fourth Grade) Ribbon
11Shellhammer, Corey DSTGRT5 884L3L4W16W1521st Place (Fifth Grade) Ribbon
12Barbara, JoshuaHARTE3 850L10B-W17L721st Place (Third Grade) Ribbon
13Scherbarth, MatthewWINCH1 862L6L14B-D1711st Place (First Grade) Ribbon
14Schiff, Michael DJENES3 911L5W13L4L81
15Coffers, SeanMRGNA2 850W17L3L9L1111st Place (Second Grade) Ribbon
16Hovne, Ben SCOMDS5 933L2L8L11B-1
17Weinberger, JasonCOMDS2 941L15L7L12D13
18Williams, Michael ECAMPU3 880U-U-U-U-0

Grades 4 & 5 Advanced

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Gold, MaxWINCH5 829W12W10W11W341st Place Trophy
2Dorohovich, Grace LHOMEE4 837W5W13D7W832nd Place Trophy
3Mahoney, Robert CNHOME5 818W4W17W14L133rd Place Trophy
4Chough, Chris JMOSMD5 689L3W22W10W1134th Place Trophy
5Dowlatabadi, JasonEHILL5 759L2W21W17W735th Place Trophy
6Posner, Ida MWINCH5 675L10B-W18W1231st Place (Girl) Trophy
7Delo, Zachary ANHOME5 755W19W15D2L526th Place Ribbon
8Rao, AmarHOSAC5 690D9W19W15L226th Place Ribbon
9Kepner, Ben RCENTR4 819D8L11W20W1426th Place Ribbon
10Sato, Jun GJAPAN5 802W6L1L4W1821st Place (Fifth Grade) Ribbon
11Westerman, ElliotHOMEE4 810W21W9L1L421st Place (Fourth Grade) Ribbon
12Buuch, NominMINAD5 706L1W16W13L621st Place (Fifth Grade) Ribbon
13Sun, LiAnnHARTE4 807W16L2L12W1721st Place (Fourth Grade) Ribbon
14Patterson, Andrew MHOMEE5 671W18W20L3L921st Place (Fifth Grade) Ribbon
15Sciulli, AnthonyHLPRK5 813W23L7L8W2021st Place (Fifth Grade) Ribbon
16Sufrin, JoshuaWINCH5 675L13L12B-W1921st Place (Fifth Grade) Ribbon
17Boehner, Samuel WWINCH5 669W22L3L5L131
18Feiler, AndyKERR5 792L14W23L6L101
19Epple, StephenCAMPU5 835L7L8W23L161
20Bugay, ZacharyNEMER4 657B-L14L9L1511st Place (Unrated) Ribbon
21Fulwider, TimALPHA5 683L11L5L22B-1
22Lin, JeffreyFRANK4 763L17L4W21L231
23Kalchthaler, Kyle BSHAJR4 687L15L18L19W221

Grades 4 & 5 Beginner

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Curtis, PeterWINCH5 646W20W21W4W341st Place Trophy
2Dong, AndrewCOLFX5 512W5W9W11W1242nd Place Trophy
3Milburn, William AGRACE4UnrW6W15W7L133rd Place Trophy
4Anderson, Robert MMCMUR5UnrW18W8L1W1134th Place Trophy
5Evans, Micah DHOMEE5UnrL2W27W15W1335th Place Trophy
6Stack, BrianMINAD4 511L3W25W16W1436th Place Ribbon
7Jones, JohnMINAD4 404W22W24L3W1736th Place Ribbon
8Zhang, XiaoyueLIBER4 611W26L4D14W2021st Place (Girl) Trophy
9Adriatico, ChristianBANKS5UnrB-L2D20W2321st Place (Unrated) Trophy
10Reiser, Paul JBROOK5 585D14W16L12W2221st Place (Fifth Grade) Ribbon
11Hungerman, RyanNHOME5UnrW12W13L2L422nd Place (Unrated) Ribbon
12Loevner, Dianna IWINCH4 615L11W23W10L221st Place (Fourth Grade) Ribbon
13Meyers, Judith EMINAD4 603W17L11W18L521st Place (Fourth Grade) Ribbon
14Ahmed, Sajid IBANKS5UnrD10W29D8L622nd Place (Unrated) Ribbon
15Dubinsky, Scott MHILLE4 542W25L3L5W2121st Place (Fourth Grade) Ribbon
16Sandridge, Garrett GBANKS4UnrW27L10L6X-21st Place (Fourth Grade) Ribbon
17Bagamery, LauraSHAJR5UnrL13W19W24L722nd Place (Girl) Ribbon
18Possumato, DerekWDEAF4UnrL4W26L13W2421st Place (Fourth Grade) Ribbon
19DeCaria, DanielSORRO5UnrL21L17B-W2522nd Place (Unrated) Ribbon
20George, MolliCAMPU5UnrL1W28D9L81
21Stokan, DerekBANKS5 411W19L1D22L151
22Wilson, Colin SFALK4UnrL7B-D21L101
23Jugan, AdamWDEAF5 466D29L12W27L91
24Cercone, StephenSEWLR5 499W28L7L17L181
25Smith, Christopher SBANKS5UnrL15L6W28L191
26Im, TonyCOLFX5UnrL8L18W29F-1
27Coppella, DerekSTMCL4 428L16L5L23W291
28Perlin, ArielCOMDS4UnrL24L20L25B-1
29Roberson, BenSTLOU4UnrD23L14L26L27
30Kalla, JoshCOMDS4 573U-U-U-U-0
31Johnson, GregorCAMPU4 450U-U-U-U-0

Grades K to 3 Advanced

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Silver, JoshuaSHAJR1 749W6W3W2D431st Place Trophy
2Dokler, JonathanMLUTH2 700W10W4L1W732nd Place Trophy
3Stept, MaxEHILL3 691B-L1W7W633rd Place Trophy
4Westerman, Noah WHOMEE2 676W13L2W12D124th Place Trophy
5Curtis, DavidWINCH2 625W9W8H-H-25th Place Trophy
6Mahoney, CurtisNHOME3 674L1W10W8L326th Place Ribbon
7Bagamery, Jack MSHAJR1 689W11W13L3L226th Place Ribbon
8Nimgaonkar, VivekSHAJR1 698W12L5L6W1126th Place Ribbon
9Karraker, KatrinaMRGNA3 473L5B-L11W1026th Place Ribbon
10Zhu, AllenMINAD2 637L2L6W13L911st Place (Second Grade) Ribbon
11Pollack, SammyWINCH1 801L7L12W9L811st Place (First Grade) Ribbon
12Gursoz, MuratMINAD2 631L8W11L4L1311st Place (Second Grade) Ribbon
13Coulson, HillHOMEW2 797L4L7L10W1211st Place (Second Grade) Ribbon
14Hoffman, JarrettMRGNA3 837U-U-U-U-0

Grades K to 3 Beginner

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Lelis, TylerHOMEE3UnrW14W8W6W541st Place Trophy
2Lindahl, ErikNHOME3UnrW38W19D3W1132nd Place Trophy
3Schoen, NoahWINCH2UnrW21W9D2D1033rd Place Trophy
4Schmerin, MaxFALK3UnrW7W18L5W1934th Place Trophy
5Hristozov, Dimo ALIBER3 589W33W27W4L135th Place Trophy
6Ramesh, AarthiBANKS3 533W22W31L1W2036th Place Ribbon
7Li, SuyangLIBER3 519L4W25W22W1736th Place Ribbon
8Fleming, Andrew MNHOME3 578W32L1W27W1436th Place Ribbon
9Meyers, Reba LMINAD2 457W24L3W31W1631st Place (Girl) Trophy
10Grill, JoshCOMDS3UnrW37D15W28D331st Place (Unrated) Trophy
11Brown, Alec WWINCH1UnrD17W35W15L221st Place (First Grade) Ribbon
12Satryan, NicoWINCH2 388W29D20D16D1521st Place (Second Grade) Ribbon
13Levinson, SamLINDN3 350L16W36D18W2821st Place (Third Grade) Ribbon
14Allen, JeffrieMRGNA3 449L1W24W29L82
15Mc Kay, JamesEDGEP2 476W23D10L11D122
16North, Arthur SJAPAN1UnrW13D28D12L922nd Place (Unrated) Ribbon
17Brody, Zachary ASTMCL2 396D11W26D20L72
18Holder, JonathanWINCH2 541W25L4D13D212
19Sufrin, ZacharyWINCH2 547W30L2W33L42
20Mendelson, JesseCOMDS1UnrW34D12D17L622nd Place (Unrated) Ribbon
21Arnold, AllisonMRGNA3 438L3W39D23D1822nd Place (Girl) Ribbon
22Eldridge, GregoryEDGEP3UnrL6W40L7W3422nd Place (Unrated) Ribbon
23Satryan, TonyWINCH0UnrL15W30D21D2721st Place (Kindergarten) Ribbon
24Gelzhiser, GrahamEDGEP3UnrL9L14W39W3322nd Place (Unrated) Ribbon
25Clemens-Sewall, DavidEHILL3UnrL18L7W36W3722nd Place (Unrated) Ribbon
26Ricci, NicholasEDGEP3UnrD35L17D32W3122nd Place (Unrated) Ribbon
27Velez, Andres RCAMPU3 356W36L5L8D231
28Egler, FrederickWINCH2 441W39D16L10L131
29Dokler, ChristopherMLUTH1UnrL12W34L14D301
30Breegle, DeeSTEDW3UnrL19L23W40D291
31Arai, KohmaJAPAN2UnrW40L6L9L261
32Stein, JesseEHILL3UnrL8L38D26D351
33Bugay, NathanielNEMER2UnrL5W37L19L241
34Jugan, BlaiseWDEAF2 354L20L29W35L221
35Nimgaonkar, AlokSHAJR0UnrD26L11L34D321
36Kepner, NancyCENTR1UnrL27L13L25B-1
37Coppella, JoelSTMCL0UnrL10L33B-L251
38Fidel, MatthewWINCH0UnrL2W32U-U-1
39Dowlatabadi, FrancisEHILL2UnrL28L21L24D40
40Prykull, CorySTLOU2UnrL31L22L30D39
41Reiser, ShannonBROOK2 450U-U-U-U-0

Schools

## of PlayersCodeSchoolDistrict
118WINCHWinchester Thurston School
210ALLDEAllderdice High SchoolPittsburgh School District
38NHOMENorth Pittsburgh Home Lower School
47FALKFalk School
57MINADMinadeo Elementary SchoolPittsburgh School District
67JAPANPittsburgh Japanese SchoolFox Chapel Area School District
77SHAJRShady Side Academy Junior School
86BANKSBanksville Elementary SchoolPittsburgh School District
96COMDSCommunity Day School
106HOMEEHome Elementary School
116STLOUSt Louise De Marillac School
125CAMPUCarlow Campus School
135EHILLEast Hills Elementary SchoolPittsburgh School District
145EDGEPEdgewood Primary SchoolWoodland Hills School District
155FRICKFrick International AcademyPittsburgh School District
165MRGNAMorgantown Learning Academy
175STERRSterrett Classical AcademyPittsburgh School District
184HOMEWHomewood Montessori SchoolPittsburgh School District
194NPHSUNorth Pittsburgh Home Upper School
204STMCUSt Marys Catholic Upper School
213AEOBLA E OBlock Junior High SchoolPlum Borough School District
223DORSEDorseyville Middle SchoolFox Chapel Area School District
233HARTEHartwood Elementary SchoolFox Chapel Area School District
243HOMEPHome Middle School
253MTLJRJefferson Middle SchoolMount Lebanon School District
263LIBERLiberty Elementary SchoolPittsburgh School District
273STMCLSt Marys Catholic Lower School
283WDEAFWestern PA Deaf School
292BROOKBrookline Elementary SchoolPittsburgh School District
302CENTRCentral Elementary SchoolHampton Township School District
312COLFXColfax Elementary SchoolPittsburgh School District
322NEMEREmerson Elementary SchoolWest Mifflin Area School District
332GATJRGateway Middle SchoolGateway School District
342KEYHSKeystone Oaks High SchoolKeystone Oaks School District
352MLUTHMessiah Lutherian School
362MTVEWMountain View Elementary SchoolGreater Latrobe School District
372ALPHAProvidence Alpha School
382SHAMDShady Side Academy Middle School
391ASSUMAssumption School
401BRCATBrookline Catholic Middle School
411BJRSRBurgettstown Jr Sr High SchoolBurgettstown Area School District
421CCATHCentral Catholic High School
431CJHSEConnellsville Junior High School
441FRAMCFrancis McClure Middle SchoolMc Keesport Area School District
451FRANKFranklin Elementary SchoolNorth Allegheny School District
461FRREGFranklin Regional Junior High SchoolFranklin Regional School District
471FRSHSFranklin Regional Senior High SchoolFranklin Regional School District
481HERITHeritage Elementary SchoolFranklin Regional School District
491HILLEHillel Academy
501HLPRKHoliday Park Elementary SchoolPlum Borough School District
511HOSACHosack Elementary SchoolNorth Allegheny School District
521ISHAMIsham School
531JENESJeannette Mc Kee Elementary SchoolJeannette City School District
541KERRKerr Elementary SchoolFox Chapel Area School District
551LINDNLinden Elementary SchoolPittsburgh School District
561LINTNLinton Intermediate SchoolPenn Hills School District
571MCCLLMc Cullough SchoolPenn Trafford School District
581MCMURMc Murray Elementary School
591MOSMDMosside Middle SchoolGateway School District
601SORROMother Of Sorrows School
611OHARAO Hara Elementary SchoolFox Chapel Area School District
621GRACEOur Lady Of Grace School
631PIRHMPine Richland Middle SchoolPine Richland School District
641PLUMHPlum Senior High SchoolPlum Borough School District
651QVJHSQuaker Valley Junior High SchoolQuaker Valley School District
661SACRESacred Heart School
671SMAMSSaint Marys Area Middle School
681SEWLRSewickley Academy Lower School
691SHLMSShaler Area Middle SchoolShaler Area School District
701SHLSHShaler Area Senior High SchoolShaler Area School District
711STEDMSt Edmund Academy
721STEDWSt Edwards School
731STGABSt Gabriel School
741STGRTSt Gertrude School
751WMAMSWest Mifflin Area Middle SchoolWest Mifflin Area School District


Players are in final tiebreak order.



Youth Chess Home Page

Classes Info

Western PA Scholastic
Chess Honor Roll

Chess Ratings Explained

Current Ratings List

Latest
Tournament Info

General Info
on Tournaments

Past
Tournament Results

Library Chess
Tournaments Info

Chess Links


Last Modified: 10/22/00
Maintained By/Send Comments to: Jerry Meyers