Future Champion's Chess Challenge

Held at Taylor Allderdice High School on 11/3/01, this tournament had a total of 261 entrants and 32 teams.

Here are the results:


Teams

#ScoreCodeSchoolDistrictPrize
114BOYCEBoyce Middle SchoolUpper St Clair School District1st Place Team Trophy
213JAPANPittsburgh Japanese SchoolFox Chapel Area School District2nd Place Team Trophy
313NPHSUNorth Pittsburgh Home Upper School3rd Place Team Trophy
412WINCHWinchester Thurston School4th Place Team Trophy
511HARTEHartwood Elementary SchoolFox Chapel Area School District5th Place Team Trophy
611NHOMENorth Pittsburgh Home Lower School6th Place Team Ribbon
711CYBERWestern PA Cyber School6th Place Team Ribbon
811LEHMNLehman Middle SchoolCanton Ohio School District6th Place Team Ribbon
911STGRTSt Gertrude School
1011MCKNIMc Knight Elementary SchoolNorth Allegheny School District
1111STEDMSt Edmund Academy
1210OHARAO Hara Elementary SchoolFox Chapel Area School District
1310WDEAFWestern PA Deaf School
149COMDSCommunity Day School
159SHAMDShady Side Academy Middle School
169HOMEWHomewood Montessori SchoolPittsburgh School District
179KERRKerr Elementary SchoolFox Chapel Area School District
189MINADMinadeo Elementary SchoolPittsburgh School District
198EHILLEast Hills Elementary SchoolPittsburgh School District
208DORSEDorseyville Middle SchoolFox Chapel Area School District
218FAIRVFairview Elementary SchoolFox Chapel Area School District
228STLOUSt Louise De Marillac SchoolDiocese of Pittsburgh School District
238HOMEEHome Elementary School
247FALKFalk School
257COLFXColfax Elementary SchoolPittsburgh School District
267SHAJRShady Side Academy Junior School
277STGABSt Gabriel SchoolDiocese of Pittsburgh School District
286MANNMann Elementary SchoolPittsburgh School District
296CAMPUCarlow Campus SchoolDiocese of Pittsburgh School District
306FRICKFrick International AcademyPittsburgh School District
316BROOKBrookline Elementary SchoolPittsburgh School District
325HARTDHartford Middle SchoolCanton Ohio School District

Championship Section

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Blocki, JeremiahCYBER91420W13D3W5W431st Place Trophy
2Jampole, Ezra ASHAMD81334B-W6D3W832nd Place Trophy
3Opaska, Michael PKEYHS101583B-D1D2D623rd Place Trophy
4Heimann, Mark ANHOME31522W8D5W10L124th Place Trophy
5Simizu, Akira MJAPAN111409B-D4L1W1025th Place Trophy
6Heimann, Alexander CNHOME31504W9L2W13D326th Place Ribbon
7Goodgame, TyroneMCKIN101709H-L10W12W1126th Place Ribbon
8Barbara, MatthewDORSE61248L4W11W9L22
9Shellhammer, Corey DSTGRT61229L6W12L8B-2
10Morgan, Joseph CHARTD81181H-W7L4L51
11Smith, Robert LHARTD81305H-L8B-L71
12Edwards, Joshua JHARTD61167H-L9L7W131
13Mezherytski, KeshaGATSH91207L1B-L6L121

Grades 6 to 12 Advanced

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Trisal, RaulALPHA61085W8D5W4W631st Place Trophy
2Lamoureaux, Daniel PLINTN91139W14W3D6W532nd Place Trophy
3Waruszewski, Bob CNPHSU71048W12L2W8W1133rd Place Trophy
4Krut, Andrew TFRAMC81106W13W9L1W734th Place Trophy
5Werth, MatthewNPHSU8UnrW15D1W10L225th Place Trophy
6King, GlendonCARSN61107W16W7D2L126th Place Ribbon
7Coulson, JulesHOMEW71009W10L6W17L42
8Buuch, BulganSHASR91012L1W15L3W142
9Kline, JoeySHLMS7 966W11L4W14L102
10Wombacker, Ryan SCONHS101080L7W17L5W92
11Simizu, Osamu FJAPAN91048L9W16W12L32
12Mc Cormick, BenSTEDM8 969L3B-L11W152
13Carter, Chris DROGMS71021L4L14B-D171
14Wang, DavidSTERR61046L2W13L9L81
15Dorohovich, John M JrCYBER81042L5L8W16L121
16Boehner, Samuel WWINCH61027L6L11L15B-1
17Coleman, CindelCRENS61127H-L10L7D1311st Place (Girl) Ribbon

Grades 6 to 12 Intermediate

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Levinson, HowardFRICK7 882W18W16W11W341st Place Trophy
2Blumer, Joel TNPHSU8 866W26W12W10W542nd Place Trophy
3Permigiani, TedFALK8 931W8W14W7L133rd Place Trophy
4Dorohovich, Grace LCYBER6 885W6W17L5W1334th Place Trophy
5Rago, AnthonySTGRT6 922W31W22W4L235th Place Trophy
6Hungerman, RyanNPHSU6 802L4W28W14W1736th Place Ribbon
7Sato, Jun GJAPAN6 890W29W24L3W1536th Place Ribbon
8Altschuler, ArielDORSE7 835L3W29W25W1936th Place Ribbon
9Yoder, KeananLEHMN6 814H-D25W12W1136th Place Ribbon
10Sanchez, HectorLEHMN7 765H-W30L2W222
11Kopnitsky, DylanHOMEW6 911W13W20L1L92
12Kedar, VikramSHAMD7 911W15L2L9W262
13Ryabin, Michael ISTERR8 815L11W21W16L42
14Devlin, Patrick JSTGAB7 882W23L3L6W252
15Rutkowski, BenHOMEW6 821L12W18W20L72
16Buuch, NominSHAMD6 930W27L1L13W2321st Place (Girl) Trophy
17Mossman, Evan BFOXHS10 853W28L4W26L62
18Armstrong, Andrew PHOMEP8 789L1L15B-W282
19Lyons, Jacob MHOMEW7 786L22W27W24L82
20Ravindran, VarunUSCHS9UnrW30L11L15W2421st Place (Unrated) Ribbon
21Seshadri, Priyanka SFRREG6 894L24L13W31W2722nd Place (Girl) Ribbon
22Gough, Karl WDORSE6 870W19L5D23L101
23Iyengar, Arjun SFRICK6 799L14W31D22L161
24Belenky, MatthewFALK7 851W21L7L19L201
25Norris, Jeremy JHARTD6 754H-D9L8L141
26Curtis, PeterWINCH6 782L2B-L17L121
27Giesin, JohnCYBER9 828L16L19W30L211
28Kedar, VijaySHAMD6 843L17L6W29L181
29Mc Allister, BartSACRE7 808L7L8L28B-1
30Gibson, IanNPHSU11 916L20L10L27W311
31Rao, Amar CSHAMD6 831L5L23L21L300
32Dong, AndrewDORSE6 827U-U-U-U-0
33George, Molli PCAMPU6 773U-U-U-U-0

Grades 6 to 12 Beginner

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Lin, SchellMTLJR8 576W20W6W15W441st Place Trophy
2Kawashima, YuichiJAPAN7 569W18W8W22W542nd Place Trophy
3Pressley, MichaelLEHMN8 603H-W34W11W1733rd Place Trophy
4Falcone, Paul WROBCH8UnrW10W28W9L134th Place Trophy
5Fishman, ElliotHOMEW7 619W31W14W7L235th Place Trophy
6Sasaki, SoichiJAPAN8 697W25L1W28W1836th Place Ribbon
7Paget, John IIINPHSU8UnrW19W16L5W2631st Place (Unrated) Trophy
8Ellis, AllenNPHSU7 659W32L2W24W1536th Place Ribbon
9Sufrin, Joshua AWINCH6 701W29W21L4W1636th Place Ribbon
10Reiser, Paul JBRKLC6 658L4W29W21W1436th Place Ribbon
11Coleman, EmmaCRENS8 547H-W27L3W2321st Place (Girl) Ribbon
12Abuzakhm, GeorgeLEHMN7 505H-W23L17W222
13Mazeall, Corey SLEHMN6UnrH-L22W30W2822nd Place (Unrated) Trophy
14Manfredi, Juan JDORSE6 741W17L5W19L102
15Kocabiyik, SelimBOYCE6UnrW24W26L1L823rd Place (Unrated) Ribbon
16Mitobe, YusukeJAPAN8 655W30L7W20L92
17Pangrazi, JosephSTGRT6 749L14W35W12L32
18Jugan, Adam KWDEAF6 640L2W30W31L62
19Artman, Michael JSTGRT6 632L7W25L14W292
20Urbanek, IanGRACE6 554L1W32L16W312
21Bagamery, LauraSHAMD6 579B-L9L10W332
22Solar, Jonny RSTGRT6 695D23W13L2L121
23Okada, ShinjiJAPAN8 307D22L12W27L111
24Clark, Robert J JrAPRIM6 630L15W33L8D251
25Ware, JulianSEWMD6 333L6L19W35D241
26Ruth, Nicholas KLEHMN7 710H-L15W34L71
27Gooding, KyleLEHMN7UnrH-L11L23W341
28Lynch, Juliana EDORSE8 640W33L4L6L131
29Lotz, Justin JSTGAB8 344L9L10W32L191
30Vergari, IanSTGRT6 466L16L18L13W351
31Harris, David L JrFRICK6UnrL5B-L18L201
32Thurmond, JarredROONY7 265L8L20L29B-1
33Chirsan, JoshSTVAL6UnrL28L24B-L211
34White, AllenHARTD6UnrH-L3L26L27
35Vander, SethLEHMN7UnrH-L17L25L30
36Butler, Robert JPETRH10 743U-U-U-U-0
37Rundorff, Bisby RRICHJ7 653U-U-U-U-0
38Holzapfel, Eric EFRICK6 480U-U-U-U-0
39Pappe, ScottLEHMN8UnrU-U-U-U-0

Grades K to 5 Premier

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Lelis, TylerCYBER51125W15W8W2W441st Place Trophy
2Berthoud, KentBOYCE51059W10W3L1W732nd Place Trophy
3Gough, Randall WFAIRV2 926W6L2W9W833rd Place Trophy
4Khan, Neiladri KMCCLL41081B-W9W7L134th Place Trophy
5Barbara, JoshuaHARTE41051W11L7W12W1035th Place Trophy
6Quinlan, TommySTLOU5 856L3B-W14W1236th Place Ribbon
7Thewes, RichardNHOME5 860W14W5L4L221st Place (Fifth Grade) Ribbon
8Zhu, AllenMINAD4 982W17L1W11L321st Place (Fourth Grade) Ribbon
9Bagamery, Jack MSHAJR2 990W13L4L3W1721st Place (Second Grade) Ribbon
10Griffin, Sean DKERR5 868L2W17W16L521st Place (Fifth Grade) Ribbon
11Schell, Evan DNHOME4 867L5W13L8W1421st Place (Fourth Grade) Ribbon
12Pollack, SammyWINCH2 862D16W15L5L61
13Stern, EricFALK3 863L9L11W15D1611st Place (Third Grade) Ribbon
14Brady, Matthew DKERR3 950L7W16L6L111
15Lin, JeffreyFRANK5 912L1L12L13B-1
16Nimgaonkar, Vivek USHAJR2 962D12L14L10D131
17Feffer, DanielleHOMEE2 862L8L10B-L911st Place (Girl) Ribbon
18Moossy, Paul VCAMPU5 900U-U-U-U-0

Grades 4 & 5 Advanced

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Hopper, Luke RHOMEE4 789W15W11W4W341st Place Trophy
2Rosso, JackBOYCE5 767W19W7W10W942nd Place Trophy
3Whitney, JoshuaDODGE4UnrW23W6W5L133rd Place Trophy
4Loevner, Dianna IWINCH5 691W9W12L1W1334th Place Trophy
5Sun, LiAnnHARTE5 766W18W8L3W1135th Place Trophy
6Piqueira, JosephBOYCE5 775W20L3W16W1031st Place (Fifth Grade) Trophy
7Males, StefanCOLFX5 824W16L2D17W1526th Place Ribbon
8Dickel, MatthewOHARA5 827W21L5D15W1726th Place Ribbon
9Kearns, John MSTGAB4 831L4W14X-L221st Place (Fourth Grade) Trophy
10Vaisleib, GregoryKERR5 594W24W13L2L622nd Place (Fifth Grade) Ribbon
11Coast, Daniel RROSS4 588W22L1W12L522nd Place (Fourth Grade) Ribbon
12Milburn, William AGRACE5 815W14L4L11W2022nd Place (Fifth Grade) Ribbon
13Weaver, Richie PNHOME4 792W17L10W20L422nd Place (Fourth Grade) Ribbon
14Velez, Andres RCAMPU4 674L12L9W23W1922nd Place (Fourth Grade) Ribbon
15Steele, Kelsey PMCKNI4 597L1W22D8L71
16Horne, Nick AFAIRV4 676L7W19L6D181
17Clark-Polner, MichaelWINCH5 612L13W23D7L81
18Miller, Zach TSEWLR5 540L5L21W24D161
19Heinzl, Jacob RBROOK4 550L2L16W22L141
20Levinson, SamLINDN4 556L6W24L13L121
21Clark, Charlotte AEHILL4 681L8W18F-U-11st Place (Girl) Ribbon
22Mc Grath, PhilipCAMPU4 776L11L15L19B-1
23Horne, AlexanderFAIRV4 828L3L17L14D24
24Williams, Michael ECAMPU4 785L10L20L18D23
25Kumar, AashayBAKER4 688U-U-U-U-0

Grades 4 & 5 Beginner

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Tobias, David AMCKNI5UnrW11W18W17W341st Place Trophy
2Venkatesh, NikhilBOYCE5UnrW5W30W16W1042nd Place Trophy
3Oplinger, Neal MSTGRT5UnrW22W7W6L133rd Place Trophy
4Possumato, Derek DWDEAF5 485D13W26W12D834th Place Trophy
5Waner, Ashley MSTGRT5 476L2W38W19W1535th Place Trophy
6Wagoner, JeremyWDEAF5UnrW33W20L3W1731st Place (Fifth Grade) Trophy
7Webb, RobertLIBER4UnrW32L3W23W1631st Place (Fourth Grade) Trophy
8Palastro, NickGRACE5UnrW31D10W30D431st Place (Unrated) Trophy
9Schultz, BrianSTLOU5UnrW21L16W31W1832nd Place (Unrated) Trophy
10Davis, Jordan ACOLFX5 434W34D8W25L226th Place Ribbon
11Stavrakos, C JWEXFD4UnrL1W33D14W2726th Place Ribbon
12Schnupp, AidanBEECH5UnrD35W13L4W2026th Place Ribbon
13Bluedorn, ZacharyCAMPU5UnrD4L12W36W2526th Place Ribbon
14Rabuzzi, NicholasEHILL5 358L19W28D11W2626th Place Ribbon
15Palanisamy, DineshMCKNI5 383W38D25W27L526th Place Ribbon
16Tootikian, ChelseaSTGAB4 371W36W9L2L722nd Place (Fourth Grade) Ribbon
17Raether, JanEHILL4 428W28W19L1L622nd Place (Fourth Grade) Ribbon
18Bradley, JamesMANN5UnrW37L1W21L922nd Place (Fifth Grade) Ribbon
19Benack, Ben E IIIBOYCE5UnrW14L17L5W3022nd Place (Fifth Grade) Ribbon
20Boehner, Hazel EWINCH4 116W29L6W32L1222nd Place (Fourth Grade) Ribbon
21Hertneky, Brian TWDEAF5UnrL9W22L18W3222nd Place (Fifth Grade) Ribbon
22Sheets, MartinMANN4UnrL3L21W34W3322nd Place (Fourth Grade) Ribbon
23Long, Josiah JNHOME4 346L25W29L7W3722nd Place (Fourth Grade) Ribbon
24Simon, LamarBROOK5UnrL30L32W38W3122nd Place (Fifth Grade) Ribbon
25Anthony, MichaelSHAJR4UnrW23D15L10L1313rd Place (Unrated) Ribbon
26Mantick, Matthew SMANN5UnrD27L4W37L1413rd Place (Unrated) Ribbon
27Roberson, BenSTLOU5 456D26W35L15L111
28Chikamatsu, SotaroCOLFX4UnrL17L14D29W3513rd Place (Unrated) Ribbon
29Rascoe, ShiraCOMDS4UnrL20L23D28W3611st Place (Girl) Ribbon
30Milie, Andrew ASTGRT4 505W24L2L8L191
31Redenbaugh, TimmyHOMEE4 364L8W34L9L241
32Madison, DesiraeFALK4UnrL7W24L20L211
33Mc Inerny, AlexEHILL5UnrL6L11W35L221
34Harris, Jamin ALINDN4UnrL10L31L22W381
35Thurmond, JustinMANN4UnrD12L27L33L28
36Broderick, SeanKERR4UnrL16D37L13L29
37Mastrovich, DavidSTLOU4 310L18D36L26L23
38Janota, BrandonMANN4UnrL15L5L24L340
39Klingensmith, JakeINGOE4UnrU-U-U-U-0

Grades K to 3 Advanced

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Miller, MaxwellBAKER3 600W21W15W8W341st Place Trophy
2Arai, KohmaJAPAN3 648W17D4W7W832nd Place Trophy
3Hungerman, LukeNHOME2 792W9W16W5L133rd Place Trophy
4Rothman, TroyCOMDS1 557W11D2D15W1034th Place Trophy
5Di Nardo, Philip JMINAD2 558W13W10L3W935th Place Trophy
6Nicholson, DavidSTEDM3 563W18L8W11W1236th Place Ribbon
7Smith, William EBELDN3 701H-W21L2W1521st Place (Third Grade) Ribbon
8Holder, Jonathan DWINCH3 689W19W6L1L22
9Myers, GrantEHILL3 622L3W18W17L52
10Sufrin, Zachary AWINCH3 685W20L5W16L42
11Nimgaonkar, Alok USHAJR1 654L4W19L6W2021st Place (First Grade) Ribbon
12Egler, Frederick WWINCH3 547L16B-W14L62
13Stern, ScottFALK3 662L5L17W18W162
14Britton, Trevor WSHAJR2 639L15W20L12W1921st Place (Second Grade) Ribbon
15Curtis, DavidWINCH3 808W14L1D4L71
16Coulson, HillHOMEW3 599W12L3L10L131
17Rosenfeld, ElanSHAJR1 551L2W13L9L181
18Brown, Alec WWINCH2 673L6L9L13W171
19Linsuain, KemenCMUCS0 569L8L11X-L1411st Place (Kindergarten) Ribbon
20Seshadri, Menaka MSLOAN2 565L10L14B-L1111st Place (Girl) Ribbon
21Kass, NicoFALK2 706L1L7F-U-0

Grades K to 3 Beginner

#NameTeamGradeRatingRd 1Rd 2Rd 3Rd 4ScorePrize
1Hudak, MarkoWINCH3UnrW35W6W18W941st Place Trophy
2Rajgopal, PremOHARA1 524W28W39W7W542nd Place Trophy
3Juliano, MarcoSEWLR1UnrW27W34W16W843rd Place Trophy
4Narayanan, KarthikFAIRV1 333W10W51D20W1834th Place Trophy
5Krishna, NeelHARTE3UnrW15W23W17L235th Place Trophy
6Englander, GabeCOMDS3 425W13L1W44W2031st Place (Third Grade) Trophy
7Weaver, Mike FNHOME2UnrW26W24L2W2131st Place (Second Grade) Trophy
8Scheidemantel, BrandtBRDWD3UnrW46W19W11L331st Place (Unrated) Trophy
9De Bolt, True ASTEDM3 417W37W41W12L131st Place (Girl) Trophy
10Venkatesh, AkhilBAKER2UnrL4W27W34W1932nd Place (Unrated) Trophy
11Linzer, AndrewSTEDM1UnrW22W21L8W2531st Place (First Grade) Trophy
12Brady, Andrew LKERR0UnrW29W25L9W2231st Place (Kindergarten) Trophy
13Franc, AlexMCKNI3UnrL6W38W26W2336th Place Ribbon
14Chaverin, NathanielNHOME2UnrW38L16W30W2436th Place Ribbon
15North, Arthur SJAPAN2 487L5W42W39W3236th Place Ribbon
16Vega, AlejandroHARTE3 394W36W14L3D1722nd Place (Third Grade) Ribbon
17Mc Cormick, DannySEWLR0UnrW31W30L5D1622nd Place (Kindergarten) Ribbon
18Sterrett, JohnOHARA3 492W47W32L1L42
19Sudesh, PranavWYLAN3 484W44L8W29L102
20Tabas, AndrewKERR2UnrD42W35D4L622nd Place (Second Grade) Ribbon
21Rajgopal, PavanOHARA3 299W43L11W37L72
22Dilmore, Eric RROSS1 197L11W43W36L1222nd Place (First Grade) Ribbon
23Rao, RohithHOSAC2 459W40L5W47L1322nd Place (Second Grade) Ribbon
24Xu, ZhihongLIBER2 353W48L7W40L1422nd Place (Second Grade) Ribbon
25Jugan, Blaise KWDEAF3 258W45L12W41L112
26Iyengar, AshwinEHILL2 333L7W48L13W4022nd Place (Second Grade) Ribbon
27Dorohovich, Katherine SHOMEE2 253L3L10W52W4122nd Place (Second Grade) Ribbon
28Keitel, JordanMINAD3 273L2L36W49W442
29Lin, LeonJEFFE3UnrL12W45L19W3923rd Place (Unrated) Ribbon
30Rabuzzi, NathanielEHILL2 182W53L17L14W4822nd Place (Second Grade) Ribbon
31Tcherfas, DanielMINAD3 102L17W49L33W432
32Rascoe, Ariel ACOMDS3 100W52L18W46L152
33Sanko, George PBRDWD1UnrL39L40W31W4722nd Place (First Grade) Ribbon
34Rutkowski, MatthewHOMEW3 194W49L3L10D361
35Reiser, ShannonBROOK3 400L1L20W42D3712nd Place (Girl) Ribbon
36Kotek, JonathanBROOK3UnrL16W28L22D341
37Hoffman, DannyCOMDS3UnrL9W50L21D351
38Altshuler, AlbertoMINAD3 302L14L13D45W461
39Altshuler, BenMINAD3 100W33L2L15L291
40Mc Grath, TerryCAMPU2UnrL23W33L24L261
41Colleran, RobertSTLOU3UnrW50L9L25L271
42Myers, EthanEHILL3 124D20L15L35D451
43Myrick, Leslie ACOLFX3UnrL21L22W50L311
44Levine, IsaacEHILL2UnrL19W53L6L281
45Dysert, EthanCOMDS1UnrL25L29D38D421
46Steenkiste, PaulSTEDM1UnrL8B-L32L381
47Pasquale, JuliaSTLOU3UnrL18W52L23L331
48Thurmond, JamenMANN2UnrL24L26W53L301
49Mastrovich, ZacharySTLOU1UnrL34L31L28W531
50Solar, RandilynnSTGRT3 400L41L37L43W521
51Dobos, MarkCAMPU1UnrB-L4U-U-1
52Mc Inerny, AidanEHILL1UnrL32L47L27L500
53Stavrakos, MichaelWEXFD2UnrL30L44L48L490
54Zenati, Giovanni ASHAJR3UnrU-U-U-U-0
55Swanson, Russell JrEHILL3UnrU-U-U-U-0
56Zenati, Francesco ASHAJR1UnrU-U-U-U-0

Schools

## of PlayersCodeSchoolDistrict
113WINCHWinchester Thurston School
211EHILLEast Hills Elementary SchoolPittsburgh School District
310STGRTSt Gertrude School
49LEHMNLehman Middle SchoolCanton Ohio School District
59NHOMENorth Pittsburgh Home Lower School
69JAPANPittsburgh Japanese SchoolFox Chapel Area School District
78CAMPUCarlow Campus SchoolDiocese of Pittsburgh School District
88SHAJRShady Side Academy Junior School
97HOMEWHomewood Montessori SchoolPittsburgh School District
107NPHSUNorth Pittsburgh Home Upper School
117STLOUSt Louise De Marillac SchoolDiocese of Pittsburgh School District
126BOYCEBoyce Middle SchoolUpper St Clair School District
136COMDSCommunity Day School
146DORSEDorseyville Middle SchoolFox Chapel Area School District
156FALKFalk School
166KERRKerr Elementary SchoolFox Chapel Area School District
176MANNMann Elementary SchoolPittsburgh School District
186MINADMinadeo Elementary SchoolPittsburgh School District
196SHAMDShady Side Academy Middle School
205HARTDHartford Middle SchoolCanton Ohio School District
215STEDMSt Edmund Academy
225CYBERWestern PA Cyber School
235WDEAFWestern PA Deaf School
244BROOKBrookline Elementary SchoolPittsburgh School District
254COLFXColfax Elementary SchoolPittsburgh School District
264FAIRVFairview Elementary SchoolFox Chapel Area School District
274FRICKFrick International AcademyPittsburgh School District
284HARTEHartwood Elementary SchoolFox Chapel Area School District
294HOMEEHome Elementary School
304MCKNIMc Knight Elementary SchoolNorth Allegheny School District
314OHARAO Hara Elementary SchoolFox Chapel Area School District
324STGABSt Gabriel SchoolDiocese of Pittsburgh School District
333BAKERBaker Elementary SchoolUpper St Clair School District
343GRACEOur Lady Of Grace SchoolDiocese of Pittsburgh School District
353SEWLRSewickley Academy Lower School
362BRDWDBradford Woods Elementary SchoolNorth Allegheny School District
372CRENSCrenshaw Middle SchoolCanton Ohio School District
382LIBERLiberty Elementary SchoolPittsburgh School District
392LINDNLinden Elementary SchoolPittsburgh School District
402ROSSRoss Elementary SchoolNorth Hills School District
412STERRSterrett Classical AcademyPittsburgh School District
422WEXFDWexford Elementary School
431APRIMApollo Ridge Middle School
441BEECHBeechwood Elementary SchoolPittsburgh School District
451BELDNBelden Elementary SchoolCanton Ohio School District
461BRKLCBrookline Regional Catholic SchoolDiocese of Pittsburgh School District
471CMUCSCMU Childrens School
481CARSNCarson Middle SchoolNorth Allegheny School District
491CONHSConnellsville High School
501DODGEDodge Middle School
511FOXHSFox Chapel Area High SchoolFox Chapel Area School District
521FRAMCFrancis McClure Middle SchoolMc Keesport Area School District
531FRANKFranklin Elementary SchoolNorth Allegheny School District
541FRREGFranklin Regional Middle SchoolFranklin Regional School District
551GATSHGateway Senior High SchoolGateway School District
561HOMEPHome Middle School
571HOSACHosack Elementary SchoolNorth Allegheny School District
581INGOEIngomar Elementary SchoolNorth Allegheny School District
591JEFFEJefferson Elementary SchoolMount Lebanon School District
601MTLJRJefferson Middle SchoolMount Lebanon School District
611KEYHSKeystone Oaks High SchoolKeystone Oaks School District
621LINTNLinton Intermediate SchoolPenn Hills School District
631MCCLLMc Cullough SchoolPenn Trafford School District
641MCKINMcKinley High SchoolCanton Ohio School District
651PETRHPeters Township High SchoolPeters Township School District
661ALPHAProvidence Alpha SchoolDiocese of Pittsburgh School District
671RICHJRichland Middle School
681ROBCHRobinson Christian School
691ROGMSRogers Middle SchoolPittsburgh School District
701ROONYRooney Middle SchoolPittsburgh School District
711SACRESacred Heart SchoolDiocese of Pittsburgh School District
721SEWMDSewickley Academy Middle School
731SHASRShady Side Academy Senior School
741SHLMSShaler Area Middle SchoolShaler Area School District
751SLOANSloan Elementary SchoolFranklin Regional School District
761STVALSt Valentine School
771USCHSUpper St Clair High SchoolUpper St Clair School District
781WYLANWyland Elementary SchoolHampton Township School District

BACK to Past Tournament Results
Last Revised: 12/5/2001